STUDIO

W CZYM MOGĘ POMÓC?
Oferta dla muzyków, kapel, dźwiękowców, melomanów i miłośników dźwięku o wysokiej jakości.

Nagrywanie dźwięku kręci mnie od dzieciństwa, konkretnie od momentu kiedy pierwszy raz usłyszałem jakieś dźwięki nagrane na magnetofon kasetowy. Od tamtych czasów grałem w paru kapelach, spędziłem sporo czasu w klubach, salach prób i studiach nagraniowych. Przez jakiś czas pracowałem w reklamie, między innymi reżyserując spoty radiowe i pisząc muzykę reklamową i muzykę do filmów TV. Od paru lat nagrywam w domowym studiu korzystając z moich wcześniejszych doświadczeń i dobrodziejstw technologii.

Miksuję dostarczone mi ścieżki tak aby uzyskać przejrzystość nagrania w całym zakresie częstotliwości i nadać charakteru całemu utworowi. Wycinam „śmiecie” i uszlachetniam brzmienie poszczególnych instrumentów.

Mastering obejmuje precyzyjną korekcję częstotliwości,  kompresję, poszerzenie bazy stereo i dopasowanie postrzeganej głośności do standardów profesjonalnych – dostosowanie do wymogów technicznych takich platform jak YouTube, Spotify, Sound Cloud itp.

RESTAURACJA DŹWIĘKU I POPRAWIANIE JAKOŚCI GOTOWYCH NAGRAŃ
Usuwanie szumu, eliminacja trzasków i wyciszanie odgłosów tła. Uczytelnianie istotnych elementów (np. głos ludzki) , restauracja i remastering nagrań pochodzących ze starszych nośników jak płyty winylowe, kasety, taśmy. Poprawianie jakości podcastów.


Komponuję, dobieram muzykę do obrazka i odwrotnie, robię beaty, jingle i efekty dźwiękowe. Mogę dopełnić Twój utwór różnego rodzaju wirtualnymi instrumentami  i efektami dźwiękowymi. Dogrywam także gitary.

CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO WSPÓŁPRACY ZE MNĄ?

IDEOWO

Usługa „Miks & Mastering to sprzedawanie przede wszystkim dobrego gustu muzycznego dlatego nie przyjmuję zleceń typu – chcemy, żeby to brzmiało jak:  „tu dowolna nazwa wykonawcy”.  Nie specjalizuję się w żadnym gatunku, po prostu lubię dobre brzmienie. Do każdego projektu podchodzę indywidualnie i wierzę, że drogą prawdziwego artysty jest tworzenie czegoś unikalnego a nie produkowanie kolejnych klonów.

TECHNICZNIE

Pracuję w rozdzielczości 48kHz/24bit
Zależy mi na szybkiej realizacji jednak nie ścigam się z Pendolino.
Materiał musi się ułożyć a uszy odpoczywać.
Jeśli uważasz, że AutoTune zrobi z Ciebie wokalistę/tkę, to nie ten adres.
Dobry miks zaczyna się od dobrego nagrania. Jeśli masz jakieś wątpliwości jeszcze przed nagraniem skontaktuj się ze mną – służę radą.
Preferuję kontakt pisemny – mailem lub messengerem na FB.

JAK DOSTARCZYĆ MATERIAŁ DO MIKSU?

Ścieżki wyeksportowane z DAW powinny być zsynchronizowane, opisane (nazwane zgodnie z zawartością) i spakowane razem w formacie ZIP. Ogranicz do minimum wszelkiego rodzaju efekty. Jeśli konkretny efekt ma znaczenie aranżacyjne najlepiej, żeby znajdował się na odrębnej ścieżce.
Materiał należy przesłać na adres: marek@czelejewski.com za pośrednictwem serwisu WeTransfer: https://wetransfer.com/

Proszę w tytule wiadomości wpisać “STUDIO”

Jak to brzmi? Poniżej kilka przykładów mojego “Mix&Mastering”

Blues [“Sugar”, kompozycja i wykonanie: Blues Bastards, mix&mastering – M. Czelejewski]
Cinematic [“The wind” -Kompozycja, wykonanie, mix&mastering – M.Czelejewski]
Jazz/world [ “Hurt” – kompozycja: Daren Burns, nagranie: Matt Brownlie]
Alternative [Saint Agnes, “Move like a ghost”]- grane live na “setkę”.
Rock [Robert Jon & The Wreck – Good Lovin’]

Kolejne kroki w produkcji:

  1. Przesyłasz do mnie materiał
  2. Wyceniam swoją pracę i przesyłam wycenę do akceptacji
  3. Wpłacasz zaliczkę
  4. Tworzę miks i przesyłam fragment zmiksowanego utworu do akceptacji
  5. Akceptujesz miks bez uwag lub zgłaszasz uwagi. Zakładam, że jeśli decydujesz się na współpracę ze mną to obdarzasz mnie pewnym zaufaniem. Nie wpisuję się w nurt „nieskończona liczba poprawek do pełnej satysfakcji”. Ryzykujesz zaliczkę a ja mój czas. Szanujmy się nawzajem. Jeśli zobaczę, że kolejne poprawki prowadzą tylko do straty czasu zastrzegam sobie prawo rezygnacji ze zlecenia. Oferuję bezpłatnie trzy rundy poprawek. Dalsza rzeźba w materiale jest możliwa ale odpłatnie
  6. Po zaakceptowaniu miksu wpłacasz resztę ustalonej kwoty a ja przesyłam gotowy materiał
  7.  Z masteringiem postępujemy podobnie, zaliczka w wysokości 50%

ZAMÓW TERAZ